Wzgórze Gosań. Odległość od noclegu - dlaczego warto się wybrać

Nie musisz wyjeżdżać do egzotycznych krajów czy w stronę odległych kontynentów, aby cieszyć oczy prawdziwymi cudami natury. Jednym z nich jest bowiem wzgórze Gosań, które leży na wyspie Wolin, bezpośrednio przy Morzu Bałtyckim, a zarazem nie tak daleko od miejscowości Międzyzdroje. Jest to atrakcyjny turystycznie punkt widokowy, z którego szczytu rozciąga się piękny krajobraz zarówno na morze, jak i na ląd. Odwiedzając wzgórze Gosań, z całą pewnością poczujesz się, jakbyś stał na skraju świata!

 

Wzgórze Gosań - odległość od Villi Zdrój

Jeśli są Państwo gośćmi naszego pensjonatu, zachęcamy do wycieczki na Wzgórze Gosań, aby nacieszyć oczy widokiem krajobrazu, jaki rozciąga się na całą Zatokę Pomorską. Do punktu widokowego od naszego obiektu jest około 5 km, można tam więc zarówno pójść na piechotę, przejechać się rowerem, jak i komfortowo pojechać własnym samochodem. Jest to miejsce, które polecamy absolutnie każdemu przyjezdnemu - zarówno rodzinom z dziećmi, parom, grupkom znajomych, jak i samotnym wycieczkowiczom.

 

Jedno z niewielu klifowych wybrzeży w Polsce

Linia brzegowa w Polsce jest z reguły płaska. Można znaleźć, jednakże miejsca, w których plaży praktycznie nie ma, a woda rozbija się o skały i piach wzgórz. Gosań to naturalny punkt widokowy leżący przy samym Morzu Bałtyckim - tworzy klifowe wybrzeże, jakie najczęściej spotyka się w innych rejonach na świecie, najczęściej przy styku oceanów z lądami. Walka żywiołów - ziemi, wiatru i wody, tworzy spektakularne struktury, które cieszą oko. Dlatego też warto wybrać się na wzgórze Gosań niedaleko Międzyzdrojów.

 

Ciekawostki o wzgórzu Gosa

Na samym szczycie, w punkcie widokowym, zorganizowano barierki zabezpieczające. Ze względu jednak na to, że morze wciąż podmywa ziemię i skały, muszą być one przesuwane z roku na rok coraz bardziej wgłęb lądu. Woda drąży bowiem klif doprowadzając do przesuwania się linii brzegowej, a także zwiększa się ryzyko powolnego zapadania wzgórza. Niemniej całościowe jego wycofanie zajmie pewnie jeszcze tysiące lat, do tego czasu będzie ono służyło jeszcze milionom turystów, jako atrakcja naszego polskiego wybrzeża.

0
Feed

Zostaw komentarz