Relaks w Międzyzdrojach - plaża i molo

Przystań morska i pomost w jednym, na dodatek długi, solidny i zachwycający ze względu na możliwość podziwiania niecodziennej panoramy miasta? To musi być molo w Międzyzdrojach! Turyści każdego roku licznie przybywają do niewielkiego, ale prężnie rozwijającego się kurortu, aby podziwiać tę atrakcję wyjątkową nie tylko ze względu na długość czy specyficzną konstrukcję, ale także ciekawą historię.

 

Wakacje w Międzyzdrojach? Spacer po molo to główny punkt wycieczki!

Międzyzdrojskie molo jest oddalone od Villi Zdrój o niecałe 10 minut pieszo. To idealna odległość dla każdego, kto lubi niezobowiązujące spacery, podczas których można podziwiać urzekający charakter tego niewielkiego nadmorskiego miasteczka. Po drodze czeka m.in. dawny Hotel Bałtyk czy Oceanarium, a także szereg punktów gastronomicznych czy ścieżek prowadzących prosto na plażę. A jeśli o plaży mowa, to z obu stron prezentuje się ona niesamowicie: rozległa, piaszczysta i urozmaicona, jeśli chodzi o ukształtowanie terenu, zachęca do wypoczynku o każdej porze roku!


Historia molo w Międzyzdrojach

Opowieść o tym wyjątkowym obiekcie zaczyna się w 1885 roku. W miejscu obecnej betonowej konstrukcji znajdował się niegdyś niewielki drewniany pomost, który z czasem był przedłużany, ale i wielokrotnie naprawiany. Jego istnieniu nie przeszkodziły jednak ani potężny sztorm, który nawiedził miasteczko w 1913 roku, ani działania wojenne rok później.

Pech nie opuszczał go także w kolejnych latach. Następujące po sobie wydarzenia, takie jak sztormy czy pożary, nie zaniechały jednak starań o to, aby pomost wciąż mógł cieszyć swoją obecnością zarówno turystów, jak i mieszkańców. W latach 90. XX wieku prężnie przystąpiono do rozbudowy. Wreszcie, w roku 2004, przybrał znaną nam formę. Obecnie pełni dodatkową funkcję - przystani morskiej, do której zawijają statki wycieczkowe ze Świnoujścia oraz pobliskich niemieckich portów.

Zapraszamy wszystkich zaintrygowanych historią tej wyjątkowej atrakcji, ale i chcących odpocząć w jednym z najchętniej odwiedzanych nadmorskich kurortów. Gwarantujemy niedrogi nocleg w Międzyzdrojach, w komfortowo urządzonych pokojach oraz w niedalekiej odległości od plaży i molo. Czekamy na Państwa!

0
Feed

Zostaw komentarz