Planetarium w Międzyzdrojach

Astronomia to niezwykle zajmująca dziedzina nauki o świecie - a raczej tym, co istnieje daleko poza nim. Nie dziwi zatem, że zarówno mali, jak i ci już całkiem dorośli tak chętnie odwiedzają planetaria. Jeśli myślicie jednak, że jest to możliwe wyłącznie w Toruniu, to najwyższa pora zmienić zdanie i wybrać się do Międzyzdrojów!

 

Cuda wszechświata na wyciągnięcie ręki

Ten popularny nadmorski kurort niewielu osobom kojarzy się z łatwym dostępem do nauki o kosmosie. Wielka szkoda! Bo to właśnie tu mieści się Planetarium, w którym na zwiedzających czeka aż 7-metrowa kopuła przeznaczona do wyświetlania obrazu wszechświata przy użyciu nowoczesnej technologii cyfrowej. Pokazy poświęcone są wielu zagadnieniom. Obejmują m.in. historię teleskopu, charakterystykę Układu Słonecznego, nazewnictwo gwiazdozbiorów czy narodziny wszechświata. Tak duża różnorodność tematów zachwyci każdego, kto chce na kilka chwil oderwać się nieco od rzeczywistości i przeżyć coś wyjątkowego!

 

Planetarium w Międzyzdrojach - co warto wiedzieć?

Planetarium w Międzyzdrojach mieści się w ścisłym centrum miasta, przy ul. Bohaterów Warszawy 19. Z pewnością go Państwo nie ominą. W tym samym budynku znajduje się m.in. Kino Eva oraz Gabinet Figur Woskowych. Czynne jest od wtorku do piątku w godzinach 15.00-20.00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 12.00 -20.00. W poniedziałki Planetarium jest nieczynne. Ceny biletów:

  • normalny - 25 zł
  • ulgowy - 20 zł

Doskonałą jakość obrazu zapewnia nowoczesny system System Digistar 4, wykorzystywany przez planetaria na całym świecie - w tym również w Międzyzdrojach. To właśnie dzięki niemu, a także specjalnie zaprojektowanej kopule, podczas pokazu można poczuć się niemal jak w kosmosie!

 

Wakacje w Międzyzdrojach - zapraszamy!

To właśnie nasz kurort zamierzają odwiedzić Państwo w najbliższym czasie? Serdecznie zachęcamy do skorzystania z oferty noclegów w Villi Zdrój. Oferujemy komfortowy nocleg w przytulnie urządzonych pokojach. Od centrum miasta dzielić Was będzie jedynie 10 minut spaceru!

0
Feed

Zostaw komentarz