Międzyzdroje - co warto zobaczyć

Zastanawiacie się, gdzie wybrać się na urlop? Międzyzdroje zapraszają! Lista rozrywek jest tu naprawdę długa. W tym niewielkim kurorcie świetnie bawić się będą zarówno dzieci, jak i dorośli. To znakomita baza wypadowa także dla tych, którzy uwielbiają aktywny wypoczynek nad morzem. Jeśli dołączymy do tego ciekawe wydarzenia, wyśmienitą kuchnię oraz wspaniały otoczenie, to otrzymujemy wakacyjny koktajl wrażeń! Chcecie wiedzieć, co warto zobaczyć w Międzyzdrojach i co się tu dzieje? Zachęcamy do lektury!

 

Międzyzdroje: co dzieje się w sezonie i poza nim?

W Międzyzdrojach co wakacje dzieje się naprawdę sporo. Warto śledzić aktualne informacje na temat organizowanych w mieście wydarzeń. Z chwilą, gdy rusza sezon, możemy spotkać się z wieloma pomysłami na miłe spędzanie czasu, które nie ogranicza się do opalania, pływania w morzu czy spacerowania. Włodarze dbają zarówno o przyjezdnych, jak i mieszkańców.
W czerwcu, lipcu i sierpniu można wziąć udział w licznych koncertach oraz występach kabaretowych, które mają miejsce w Amfiteatrze. Wiele ciekawych wydarzeń ma miejsce także w pobliskim parku oraz przy Alei Gwiazd. Warto wymienić na przykład Festiwal Indii, Projekt Plaża organizowany przez TVN albo kulinarne show organizowane przez tutejszych restauratorów.
Nie tylko w sezonie sporo się dzieje. Do Międzyzdrojów warto zaglądać przez niemal cały rok. Przed i po wakacjach odbywa się wiele imprez sportowych, z których korzystają miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu. Wystarczy wspomnieć tu o Międzyzdrojskiej Lidze Biegowej czy sportowo-rekreacyjnym połowie ryb. Dobrze odwiedzić też Wakacyjną Strefę Kultury i Sportu. Poza tym wokół kurortu znajdują się ścieżki rowerowe, po których można poruszać się zarówno na jednośladzie, jak i pieszo, zachwycając się specyfiką zachodniopomorskiego wybrzeża.

 

Co zwiedzać w Międzyzdrojach?

Jednak Międzyzdroje to przede wszystkim liczne atrakcje dla małych i dużych: poczynając od zabytków, a na rozrywce kończąc. Wśród nich znajdziemy takie perełki, jak:
- betonowe, bezpłatne molo o długości prawie 400 m,
- Aleja Gwiazd, na której swoje dłonie odcisnęły najważniejsze postaci polskiej kultury,
- Woliński Park Narodowy z Zagrodą Żubrów oraz licznymi punktami widokowymi,
- Bałtycki Park Miniatur, w którym można obejrzeć najważniejsze zabytki w skali 1:25,
- Oceanarium liczące 3000 m2 powierzchni zapełnionej okazami zwierząt wodnych z całego świata,
- kameralne kino Eva oraz najnowocześniejsze Planetarium w Polsce,
- Gabinet Figur Woskowych, w którym czeka wystawa, która składa się z około 100 podobizn znanych ludzi i ulubionych postaci kina.


To całkiem sporo, prawda? Do tego warto wspomnieć o pięknym parku, w którym można odpocząć po całodziennym spacerze, licznych punktach gastronomicznych zlokalizowanych zarówno w centrum, jak i linii brzegowej, a także długiej piaszczystej plaży, na której całymi dniami turyści korzystają z kąpieli — wodnych i słonecznych.


Co warto zobaczyć w okolicy Międzyzdrojów?

Życie kurortu potrafi wciągnąć na całe tygodnie. Zachęcamy jednak do tego, aby znaleźć czas na wycieczkę po najbliższej okolicy. W leżącej nieopodal Wapnicy można zobaczyć zachwycające Jezioro Turkusowe (wokół rozciąga się ścieżka spacerowa). Nieco dalej leży Lubin z punktem widokowym, z którego warto podziwiać Zalew Szczeciński. Obok znajduje się średniowieczne grodzisko – pozostałość po średniowiecznym grodzie obronnym. Z kolei w Wolinie, oddalonym od kurortu o 20 km, mieści się Centrum Słowian i Wikingów — wystarczy chwila, aby przenieść się do wczesnośredniowiecznego świata i zasmakować w przygodzie.

 

Plan na urlop? Międzyzdroje!

Nie bez powodu każdego roku Międzyzdroje zajmują miejsce na podium wśród najczęściej odwiedzanych kurortów nad Bałtykiem. To miejsce po prostu przyciąga, zawdzięczając to zarówno unikatowym walorom przyrodniczym, jak i licznym atrakcjom. Jeśli jeszcze nie mieliście przyjemności spędzać tu urlopu — najwyższa pora to zmienić.
Wiecie już, co zwiedzić w Międzyzdrojach, w jakich wydarzeniach warto brać udział oraz co robić w wolnym czasie. Pytanie, czy warto tu przyjechać, jest więc oczywiste: jak najbardziej! To fantastyczne miejsce dla każdego, kto nie wyobraża sobie urlopu bez polskiego morza. Zapraszamy!

0
Feed

Zostaw komentarz