Jezioro Turkusowe - okolice Międzyzdrojów

Odkryj piękno, jakie kryją w sobie rejony Międzyzdrojów. Poza rozległym morzem, a także przepięknym klifowym wybrzeżem, czekają na Ciebie w okolicy jeszcze inne miejsca i obiekty. Z całą pewnością zachwycą Cię one swoim widokiem. Wybierając się do Międzyzdrojów, koniecznie odkryj rejon Jeziora Turkusowego, a także jeszcze innych pobliskich atrakcji, z których skorzystają zarówno rodziny z dziećmi, pary czy osoby, które wyruszyły na samotne wakacje.

 

Historia jeziora Turkusowego w okolicy Międzyzdrojów

Gości naszego ośrodka noclegowego zachęcamy do odwiedzin okolic jeziora Turkusowego, powstałego w wyniku zalania pozostałości z przedwojennej kopalni. Co ciekawe, jest to bardzo młody zbiornik wodny, zaczął on się tworzyć po 1954 roku, kiedy to zakończono eksploatację kopalni. Po około sześciu latach, poziom wody został zrównany z tym w zalewie Szczecińskim. Jezioro Turkusowe, zachwycające swoimi pięknymi widokami, znajduje się w okolicy miejscowości Wapnica, nie tak daleko od Międzyzdrojów.

 

Wyrzutnie rakiet V3 w okolicy Międzyzdrojów

Miłośnicy wojennej historii, z całą pewnością będą zainteresowani obiektem, jakim są fundamenty wyrzutni V3. Ten historyczny i zabytkowy obiekt znajduje się w miejscowości Zalesie, którą mijamy podczas podróży do wspomnianego już jeziora Turkusowego. Wyrzutnia ta to jedna z broni odwetowych, wybudowanych przez Niemców podczas II Wojny Światowej. Podczas zwiedzenia można zobaczyć zarówno samą broń w muzeum broni V3, a także bunkry i betonowe konstrukcje, będące podporami dział.

 

Ścieżka rowerowa dla miłośników aktywnego wypoczynku

Dla tych, którzy samochód wolą zostawić na parkingu, a wyspę Wolin zwiedzać z poziomu swojego jednośladu, dostępna jest ścieżka rowerowa prowadząca z miasta Międzyzdroje do wsi Wapnica, gdzie znajduje się wspominane już tutaj Jezioro Turkusowe. Podczas wyprawy, warto zahaczyć o omawiane tutaj także wyrzutnie rakiet V3. Cała ścieżka rowerowa jest w pełni bezpieczna – w dużej mierze unikamy dzięki niej jazdy ruchliwymi ulicami pobliskich miejscowości i wsi. Dzięki niej możesz nacieszyć oczy krajobrazami, jakie oferuje wyspa Wolin.

0
Feed

Zostaw komentarz