Promenada Gwiazd w Międzyzdrojach

Najbardziej znane miejsce w Międzyzdrojach? Każdy, kto choć raz odwiedził ten nadmorski kurort z pewnością wskazał na Promenadę Gwiazd, zwaną też potocznie Aleją Gwiazd. To dość krótka, ale zarazem niezwykła ulica, na której możemy dotknąć najbardziej znanych polskich artystów... i to niemal dosłownie! Dowiedzmy się o niej czegoś więcej.

 

Aleja Gwiazd – jedyna taka ulica w Polsce

To właśnie w Międzyzdrojach można poczuć się nieco jak w Hollywood. Różnica polega jednak na tym, że zamiast gwiazd na pamiątkowych płytach przytwierdzonych do chodnika możemy zobaczyć odciski dłoni aktorów, muzyków, reżyserów oraz satyryków, których nazwiska doskonale znamy i cenimy. Swój ślad na promenadzie zostawiły m.in. takie znamienitości, jak Beata Tyszkiewicz, Agnieszka Holland, Krystyna Janda, Janusz Gajos, Jan Machulski, Stanisław Tym czy Bogusław Linda. Skąd wziął się tak oryginalny pomysł?

 

Wszystko zaczęło się od Festiwalu Gwiazd, który swoją pierwszą edycję miał w 1996 roku. Do Międzyzdrojów od lat przybywali artyści w całej Polski, zachwyceni urokiem tego nadmorskiego miasteczka. Ale właśnie wtedy pojawiła się idea, aby zapraszać do siebie znanych i lubianych każdego kolejnego lata. Z czasem impreza na stałe wpisała się do kalendarza największych nadbałtyckich festiwali. Odcisk dłoni w alei stanowił natomiast sposób na uroczyste honorowanie wybranych osobistości za wkład wybitny w polską kulturę.

 

W lipcu 2022 mieliśmy przyjemność uczestniczenia już w 25. takim spotkaniu i wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku odbędzie się kolejne, na które zapraszamy już teraz!

 

Atrakcje w Międzyzdrojach - nie tylko promenada

Aleja Gwiazd to nie jedyna atrakcja, jaka czeka na turystów w Międzyzdrojach. Żeby zobaczyć je wszystkie, warto przyjechać do kurortu na co najmniej kilka dni. Z przyjemnością pomożemy Wam w zorganizowaniu pobytu nad Bałtykiem. Oferujemy noclegi w komfortowo urządzonych pokojach i w świetnej lokalizacji. Villę Zdrój znajdziesz przy ul. Nowomyśliwskiej 22, zaledwie 15 minut spacerem od alei. Zachęcamy do kontaktu!

0
Feed

Zostaw komentarz