Oceanarium w Międzyzdrojach

Nie trzeba wyjeżdżać na drugi koniec świata, aby na własne oczy zobaczyć egzotyczne zwierzęta - wystarczy odwiedzić Międzyzdroje! To właśnie tu kilka lat temu otwarto nową atrakcję turystyczną, a mianowicie Oceanarium. Umieszczone w designerskim obiekcie przyciąga małych i dużych zafascynowanych morską fauną. Poznajmy to miejsce bliżej!

 

Egzotyka na wyciągnięcie ręki

Oceanarium w Międzyzdrojach to imponującej wielkości obiekt o powierzchni 3000 m2. Nietrudno do niego trafić - został ulokowany przy Promenadzie prowadzącej na molo (ul. Bohaterów Warszawy, vis-a-vis sklepów z pamiątkami). Zaprojektowany został zgodnie z najnowszymi trendami architektonicznymi. Betonowa kostka, przyozdobiona pomarańczową dekoracją w kształcie ławicy ryb, która ładnie kontrastuje z grafitową elewacją, robi na zwiedzających spore wrażenie.

 

Najwięcej atrakcji czeka jednak wewnątrz. W kompleksie znalazło się miejsce na rzadkie gatunki ryb z najdalszych zakątków świata. Turyści mogą zobaczyć tam nie tylko fantastycznie ubawione zwierzęta, ale także niebezpieczne drapieżniki. To wspaniała okazja do tego, aby przyjrzeć się bliżej życiu w oceanie. Miłą niespodzianką jest aż 16–metrowy przezroczysty tunel otoczony wodą, z którego można obserwować ryby przepływające nad głowami zwiedzających. Dodatkową atrakcją jest natomiast tzw. touch pool – basen, który pozwala na dotykanie ryb, aby na własnej skórze przekonując się o tym, jak są wyjątkowe.

 

Oceanarium dla małych i dużych odkrywców

Miejsce to powstało z myślą o dzieciach i dorosłych. Wewnątrz mieszczą się salki edukacyjne, materiały multimedialne, a także bawialnie. Po zwiedzaniu można napić się kawy i zjeść deser w kawiarni przylegającej do Oceanarium. Obok mieści się również sklep z pamiątkami. Tak wyjątkowych pluszaków nie znajdziecie nigdzie indziej!

 

Jeśli są Państwo zainteresowani pobytem w Międzyzdrojach i ujrzeniem egzotycznych ryb na własne oczy, zapraszamy do Villi Zdrój. Proponujemy komfortowo urządzone pokoje, a także niedrogi nocleg w obiekcie oddalonym od centrum kurortu o zaledwie 8 minut spacerem.

0
Feed

Zostaw komentarz