Muzeum Figur Woskowych w Międzyzdrojach

Przyjazd do Międzyzdrojów to zawsze świetna opcja na urlop – bez względu na porę roku. Na turystów spragnionych wypoczynku czeka tu zawsze mnóstwo ciekawych atrakcji - także jesienią i zimą. Jedną z nich jest Muzeum Figur Woskowych. To miejsce niezwykle chętnie odwiedzane nie bez przyczyny!

 

Muzeum Figur Woskowych – całoroczna atrakcja dla całej rodziny

Przy głównej ulicy Międzyzdrojów, tuż obok Planetarium oraz Amfiteatru, mieści się wyjątkowe miejsce – muzeum, w którym zebrano eksponaty niemal 1:1 przypominające znane postaci ze świata kultury i polityki, zarówno te realne, jak i fantastyczne. Założone w 1998 mogło początkowo pochwalić się zaledwie trzynastoma woskowymi figurami. Obecnie to około 100 perfekcyjnie odwzorowanych znakomitości z całego świata.

 

Zwiedzanie Muzeum Figur Woskowych to świetna opcja dla każdego, kto na co dzień interesuje się informacjami z pierwszych stron gazet. Zachwycone możliwością ujrzenia swoich ulubionych bajkowych postaci będą przede wszystkim dzieci. Wystarczy przejść przez próg, aby natknąć się na Shreka wraz z rodziną, Alicję z Krainy Czarów czy Sida z Epoki Lodowcowej. Dorośli będą mogli natomiast zrobić sobie zdjęcie z Barakiem Obamą, Kleopatrą czy Salvadorem Dali. Trzeba przyznać, że taka okazja nie trafia się codziennie!

 

Znane postaci na wyciągnięcie ręki

W sezonie jesienno-zimowym (od października do kwietnia) Muzeum Figur Woskowych otwarte jest dla zwiedzających w codziennie w godzinach 10:00-16:00 (wyjątkiem jest poniedziałek). O szczegóły dotyczące ceny biletów warto dopytać na miejscu. Jest to atrakcja doskonale znana każdemu, kto choć raz był w Międzyzdrojach. Trzeba ją po prostu wpisać na listę rzeczy do zobaczenia!

 

Są Państwo zainteresowani urlopem w Międzyzdrojach? Miasteczko tętni życiem nie tylko latem, ale przez cały rok. Na turystów, prócz Muzeum Figur Woskowych, czeka tu mnóstwo innych świetnych atrakcji, takich jak wspomniane już Planetarium, molo czy Oceanarium. Zachęcamy do dłuższego pobytu – w Villi Zdrój czeka na Państwa komfortowy nocleg w korzystnej cenie, oddalony od centrum kurortu o zaledwie 850 m.

0
Feed

Zostaw komentarz