Klify w Międzyzdrojach i Kawcza Góra

Gdybyśmy mieli wskazać najbardziej malowniczy fragment polskiego wybrzeża - z pewnością wiele osób wyróżniłoby klify w Międzyzdrojach. Tak urokliwa rzeźba terenu nie jest dziełem przypadku. Przez całe wieki różne procesy związane z ruchem morza i wiatrem sprawiały, że obecnie właśnie ta część Pomorza prezentuje się dziś tak niebanalnie. To z kolei przyczyniło się do powstania wartych odwiedzenia punktów widokowych – takich, jak na przykład Kawcza Góra.

 

Niezapomniane widoki z klifu w Międzyzdrojach

Piaszczysta plaża to nie jedyne warte zobaczenia miejsce w Międzyzdrojach. Jeśli lubicie spacery, tęsknicie za niecodziennymi widokami, a do tego pragniecie przywieźć z wakacji fantastyczne wspomnienia – koniecznie udajcie się na Kawczą Górę, z której rozciąga się malownicza panorama Bałtyku. To charakterystyczne wzniesienie usytuowane we wschodniej części miasteczka, o wysokości 61 m n.p.m., stanowi jedną z najciekawszych atrakcji miasta. Za odwiedzeniem tego miejsca przemawia też łatwy dostęp - to świetna informacja dla każdego, bez względu na wiek!

 

Na Kawczą Górę można dostać się nie tylko z miasta (wejście znajduje się na wysokości Plaży A i prowadzi przez szlak pieszy czarny), ale również z plaży dzięki specjalnej, zbudowanej kilka lat temu konstrukcji. Drewniane schody prowadzą na górę z piaszczystej części Wolińskiego Parku Narodowego. Mogą stanowić nie lada wyzwanie dla pozbawionych kondycji, jednak wejście jest warte zachodu. Już w połowie drogi na szczyt można zachwycać się panoramą wybrzeża, w tym znajdującego się nieopodal molo. A im wyżej, tym widok silniej zapada w pamięć.

 

Najwyższe wybrzeże klifowe w Polsce – to tu, w Międzyzdrojach!

Wstęp na Kawczą Górę jest bezpłatny i dostępny przez cały rok. Na szczyt można udać się zarówno od strony miasta, jak i plaży. W pobliżu znajdują się dwa parkingi (płatny i bezpłatny). Najlepiej jednak zwiedzać te i podobne miejsca, wynajmując pokój - na przykład w Villi Zdrój, do której serdecznie zapraszamy! Każdy, kto zdecyduje się na nocleg w Międzyzdrojach, powinien chociaż raz spojrzeć na Bałtyk z perspektywy klifu. Znakomite wrażenia gwarantowane!

0
Feed

Zostaw komentarz