Jesień nad morzem - dlaczego Międzyzdroje

Z całą pewnością wielu turystów myśli, że nadmorskie klimaty atrakcyjne są jedynie latem. To jednak nie jest prawdą! Okazuje się bowiem, że w pozostałe pory roku, na przykład jesienią, Bałtyk jest nie mniej dobrym pomysłem na odwiedziny. Dlaczego warto wybrać się do Międzyzdrojów jesienią? Wszystkie zalety przyjazdu do nas o tej porze roku, znajdziesz w przygotowanym przez nas artykule. 

 

Spokojny pobyt nad morzem jesienią

W związku z tym, że ta pora roku już jest nieco chłodniejsza od gorącego lata, nie spotka się tutaj tłumów turystów. Wyjazd do Międzyzdrojów jesienią jest więc wręcz doskonały dla osób, które pragną odpocząć od wielkomiejskich zgiełków, nie rezygnując przy tym z wygód, jakie oferuje miasto. Nie zawsze trzeba uciekać na wieś, aby odpocząć od dużych tłumów! W Międzyzdrojach, jednakże nadal tętni życie, nie ma więc miejsca na nudę!

 

Międzyzdroje to nie tylko leżenie na plaży

Miasto to oferuje o wiele więcej atrakcji niż tylko opalanie się na plaży czy kąpiel w morzu. Odwiedzając nas, możesz na przykład przespacerować się Promenadą Gwiazd, gdzie znajdują się odciski dłoni artystów oraz celebrytów naszego polskiego showbiznesu. Kolejną atrakcją, którą warto odwiedzić jest Muzeum Figur Woskowych. Poza tym, spacery jesienią po plaży, wdychając przynoszony przez morze jod będą doskonałe dla osób, mających problemy z tarczycą. Nieopodal miasta, znajduje się Kwacza Góra, punkt widokowy idealny dla osób, które głodne są podziwiania pięknych krajobrazów.

 

Międzyzdroje - jeszcze więcej atrakcji w mieście i okolicach

Zastanawiasz się, co jeszcze możesz zobaczyć przebywając jesienią w naszej pięknej, nadmorskiej miejscowości? Wybierz się między innymi na Wzgórze Gosań (95 m n.p.m.), które leży bezpośrednio przy morzu. Będąc miłośnikiem historii warto przejść się do Muzeum WPN, z kolei pasjonaci przyrody mogą wybrać się do Rezerwatu Żubrów, znajdującego się w samym sercu Wolińskiego Parku Krajobrazowego. Od nas jest już bardzo blisko do granicy z zachodnim sąsiadem - Niemcami. Możesz więc połączyć pobyt jesienią w Międzyzdrojach z odwiedzinami innego kraju!

0
Feed

Komentarze

16/09/2021 przez Karina

Bardzo dobre miejsce noclegowe ,z miejscami parkingowymi,z możliwoscią wykupienia sniadań,gdzie jest bardzo duży wybór jedzenia dla każdego,dziennie swieże owoce,kawa i herbata w stałym dostępie,blisko morza ,właściciele i obsługa bardzo mili,miejsce godne polecenia.

Zostaw komentarz